Język obcy

Kursy językowe prowadzone przez Studium Języków Obcych UAM (do wyboru: angielski, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski) lub Studium Języków Obcych PP (do wyboru: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski). Uwaga: dla studentów makrokierunku bioinformatyka zalecany jest język angielski.

Student zna język obcy na poziomie biegłości B2 ESOKJ. Rozumie główny sens i istotne informacje zawarte w dłuższych wypowiedziach monologowych i dialogowych (wykład, dyskusja) oraz w artykułach prasowych, popularno-naukowych i literackich. Rozumie opinie i argumenty w tekstach pisanych. Skutecznie i poprawnie komunikuje się w sytuacjach codziennych i zawodowych. Dyskutuje na znane mu tematy. Wyjaśnia i uzasadnia własne opinie. Potrafi napisać sprawozdanie i proste wypracowanie na znany mu temat.